טכניקות התעלות

טכניקות התעלות לחיבור למציאות הרב ממדית

מבנה המציאות הרב ממדית וארבעת חלקי ההוויה האנושית

מאת עמיחי ים

במסגרת התפתחות התודעה האנושית אנו נמצאים כיום בתקופה הנקראת "עידן הדלי". בתקופה זו בני האדם מוזמנים להרחיב את תודעתם מהוויית המימד השלישי, שהינו המציאות הפיזית שחושינו תופסים, להוויה רב ממדית הנוכחת ב-12 מימדים בו זמנית.

 

כשם שנאמר בעבר "כפי שבעליונים כך גם בתחתונים", כך גם האדם מוזמן להכיר את עצמו כהוויה בעלת 12 גופים אנרגטיים. קיימות תפיסות רבות ושונות אודות מבנה המציאות הרב ממדית, אשר כל אחת מהם נכונה ועומדת בפני עצמה. לדוגמה בשאמאניזם ישנה חלוקה לשלושת העולמות, בקבלה ישנה חלוקה לארבע עולמות, בתטא הילינג ישנה חלוקה לשבע רקיעים. במאמר זה נעמיק על ארבע שיטות, שניתנו לנו ע"י המאסטרים הנעלים, העוסקות במבנה בן 12 מימדים.

לשיטתה של ליידי עמנואלה, המכונה גם "האווטרית של הסינתזה", 12 המימדים מתחלקים לארבעת חלקי ההוויה המפורטים להלן:

 1. מימדי האישיות – 1, 2, 3;
 2. מימדי הנשמה – 4, 5, 6;
 3. מימדי עצמי הרוח או המונאד – 7, 8, 9;
 4. מימדי העצמי האלוהי – 10, 11, 12.

המקום האנושי הנוכחי של התרכזות מוחלטת במימד השלישי משול לרדיו שהינו תקוע וקולט רק תחנה אחת, למרות שיש לו פוטנציאל ויכולת לקלוט 12 תחנות שידור. תהליך ההתעלות ותהליך הריפוי של הגוף, הנפש והרוח הינם תהליך אחד שמהותו שחרור אנרגיות ותפיסות של תודעת הנפרדות, בה נעמיק בהמשך בהקשר למימדי הנשמה. הרמה הראשונה אותו יש לרפא היא רמת האישיות הקשורה אל המימד הראשון, השני והשלישי.

 

מימדי האישיות

רמת האישיות כוללת את הגוף הפיזי, האתרי, הרגשי והמנטאלי. בעידן זה יש שפע גדול של שיטות ודרכים העובדות ברמת האישיות על כל רבדיה. על כל אחד למצוא את הדרך הטובה ביותר עבורו לעבור את התהליך.

לדוגמא, לשם העבודה על הגוף הפיזי, ניתן להשתמש בשיטות עבודה וריפוי הקשורות לגוף הפיזי כגון מתיחות, האטה יוגה, פילאטיס, סוגים שונים של ספורט, וכיו"ב. על הגוף האתרי ניתן לעבוד באמצעות שימוש בשיטות שונות של ריפוי אנרגטי ועבודה על הצ'אקרות והמרידיאנים, כגון צ'י קונג, טאי צ'י,רייקי, הילינג וכיו"ב. על הגוף הרגשי ניתן לעבוד באמצעות שימוש בשיתוף (sharing), עבודה על הילד הפנימי, מסאז' לאיברים הפנימיים (צ'י ניי צאנג) וכיו"ב. עבודה על הגוף המנטאלי כוללת עבודה על אמונות, חשיבה חיובית כגון תטא הילינג, וכיו"ב.

 

מימדי הנשמה

רמת הנשמה המחוברת למימדים הרביעי, החמישי והשישי, קשורה לעבודה על שחזור גלגולים, חוזים נשמתיים ושריפת קארמה. שיטות ריפוי אלו מגיעות לעולמינו בתקשור והן בשלב זה מוכרות פחות מהשיטות העובדות ברמת האישיות המתוארות מעלה. למרות שבשיטות אלו אפשר להגיע לריפוי מלא יותר ועמוק יותר של סך הרובדים השונים של האדם. אחת מהשיטות היעילות לריפוי אישי במימדי הנשמה נקראת "האלכימיה של הנשמה". שיטה זו הינה שיטת ריפוי רב ממדית אשר מאפשרת לשנות חוזים נשמתיים . שיטה זו נוצרה על ידי נועם קורל גלעד בשיתוף עם עמיחי ים בבריאה משותפת עם המאסטרים והבורא.

 

לשם כך רצוי להבין שהנשמה שלנו עברה מספר גלגולים רב וחוותה חוויות שונות של נפרדות, סבל, קושי, מלחמות, רעב, מחלות, ומוות. כתוצאה מכך הנשמה שלנו ספוגה בהרבה אנרגיות קשות וחוויות של כאב ונפרדות הבאות לידי ביטוי בארבעת הגופים הנמוכים שלנו : הפיזי, האתרי, הרגשי והמנטלי. מצב זה נבע משדה האנרגיה העולמי שהקיף, מאז נפילת אטלנטיס עד זמננו, את כדור הארץ וגרם לכל הנשמות לחוות חוויות שונות של נפרדות ודואליות, כגון: אור וחושך, גברי ונשי, רוח וחומר, וכו'.


אנרגיית ריפוי נוספת התופסת מקום מרכזי בריפוי מימדי הנשמה ברמה הקולקטיבית היא
להבת הוורד
. אנרגיה זו המחוברת לשדה המאוחד הקיים במימדים הגבוהים של הרוח והאלוהות. שדה מאוחד מורכב משני קטבים הנמצאים בהרמוניה אחד עם השני בניגוד לשני קטבים הנמצאים בקונפליקט אחד עם השני בשדה נפרדות, דוגמת זה שבו אנו חיים. ליידי עמנואלה עובדת עם אנרגיה זו ומלמדת את דרך הפעלתה. באמצעות תהליך העיגון של להבת הורד מציאות חדשה של השדה המאוחד מתחילה להיווצר בימים אלו על פני כדור הארץ.

בכל אחד מהמימדים, הרביעי , החמישי והשישי קיימות אנרגיות שונות הדורשות התייחסות יחודית. במימד הרביעי של רמת הנשמה, המכונה המימד האסטרלי, קיימות אנרגיות חשוכות רבות ולפי כך בתהליך ההתעלות יש להתנתק מהשפעותיו השליליות לדוגמה נשמות תקועות, טפילים וישויות אסטרליות, שהן תודעות הניזונות מרגשות אנושיים קשים.במימד החמישי קיימות ערי אור רבות ובהם מקדשים של המאסטרים של הקרניים הקוסמיות, מקדשי ריפוי וחכמה שונים, כגון המקדשים בטלוס ובירושלים של מעלה. למימד זה נשמות ארציות מגיעות בזמן שנתם, במדיטציה ולאחר המוות לחיבור ולימוד עם מאסטרים אליהם הן קשורות. לקראת תהליך ההתעלות של הפלנטה בשנת 2012 יחול חיבור בין המימד השלישי, שהינו המימד הארצי בו אנו חיים, והמימד החמישי.

במימד השישי קיימות תרבויות כוכביות שונות כמו הפליאדות, הארקטוראים, סיריוס בי ועוד. לרבים מאיתנו היו גלגולים שונים בתרבויות כוכביות אלו. לאורך כל ההיסטוריה הן מלוות את התפתחות התודעה האנושית. בבתי הספר למסתורין של מסדר מלכיצדק בלמוריה, אטלנטיס ומצרים העתיקה עבדו באופן מודע עם מורים מתרבויות אלו. לכן נכון לכנותם אחינו הבוגרים מהכוכבים, להבדיל מכינויים כעצם בלתי מזוהה או חייזרים באוכלוסיות ותודעות אשר עדיין לא נפתחו לידע זה.

 

מימדי עצמי – הרוח או המונאד

רמת עצמי הרוח או המונאד קשורה למימדים השביעי, השמיני והתשיעי. המונאד הינו הניצוץ האינדיבידואלי הטהור הראשון שיצא מהאחדות. כל מונאד הוא יחידה אחת המכילה בתוכה 12 נשמות, אשר כל אחת מהן מתחלקת ל-12 אישיות, וכתוצאה מכך נוצרות 144 אישיות מכל מונאד. למונאד יש תודעה משל עצמו הכוללת בתוכה את התודעות של כל אחת מהנשמות הכלולות בה.

החיבור אל המונאד והנביעה מתוכו קשורים מאוד לחיבור לייעודנו בחיים. מאחר שהנשמה אספה בכל גלגוליה הרבה מאד כישרונות שלא כולם בהכרח רלבנטיים לחיים האלו ולתקופה הזו. המונאד נמצא יותר באחדות עם כל החיים ועם התוכנית האלוהית. לכן אחדות עם המונאד וביטויו הכרחיים לשם מציאת התרומה שלנו לתוכנית האלוהית בפרק הזמן שבו אנו חיים. לשם חיבור למונאד חשוב לעבוד עם הקרניים הקוסמיות, המקדשים של רבי המלאכים של הקרניים, הלוגוס הפלנטארי, וערי האור השונות. התכונות הרוחניות הבאות לידי ביטוי באמצעות החיבור למונאד הן אהבה אינסופית, סליחה אינסופית, חמלה אינסופית, תפיסה אינסופית וכדומה.

 

מימדי העצמי האלוהי

העצמי האלוהי הקיים במימדים העשירי, האחת עשרה והשתיים עשרה, הינו החלק שבתוכנו הנמצא באחדות עם הבורא האחד ולא עזב את הבית לעולם.

המימד העשירי הינו משכנם של חברי מסדר האלוהים. אלו ישויות אשר קיבלו כוחות בריאה מהבורא האחד ואשר בוראים בשמו ומתוך אחדות איתו את היקומים, הכוכבים, וגופי היצורים השונים.

במימד האחד עשר נמצא שר המלאכים מטטרון, אשר יוצר צירופים שונים של תדרי אור, צבע, וצליל היוצרים את הצורות הגיאומטריות שלפיהן יוצרים חברי מסדר האלוהים את הבריאה. לדוגמה הקובייה של מטטרון שממנה יוצאים המוצקים של אפלטון המסמלים את חמשת היסודות :


איסוקהדרון דודקהדרון אוקטהדרון קובייה מרכבה – מגן דויד הקובייה של מטטרון מסמל את יסוד המים יסוד האתר יסוד האוויר יסוד האדמה חיבור בין שמיים לארץ התבנית המקורית של

הבריאה.

מטטרון משמש גם כמלאך המוביל אותנו לנוכחות של הבורא, הנמצאת במימד השנים – עשר. שם קיים מרחב שכולו אור, אהבה ואחדות. במרחב זה אנו פוגשים את: הבורא, השכינה, המועצה הקוסמית של האלוהים, 24 הזקנים המקיפים את כסא הכבוד, אדוני הקארמה, והלורד מלכיצדק אשר הוא המנהיג הרוחני של מסדר מלכיצדק והלוגוס האוניברסאלי של היקום שלנו והוא הישות שבתוך שדה האנרגיה שלה נמצא היקום שלנו.

ברמה זו נעשית עבודה של בריאה משותפת עם הבורא והמועצה, לדוגמא : בריאת שדה האנרגיה של להבת הוורד שנוצר בבריאה משותפת ע"י הבורא וליידי עמנואלה . ברמה זו נעשים ניתוחים אנרגטיים עמוקים לנשמות ולקבוצות נשמה, כגון עמים, ניתן לשנות חוזים קארמתיים ובחירות מהעבר של הנשמה ו/או קבוצת נשמות.

רמה זו של בריאה משותפת עם האל האחד הוא היעד בתקופה זו עבור האנושות. אנו נקראים להיפתח להוויה הרב מימדית שלנו לברוא בשיתוף עם דיירי 12 המימדים גן עדן עלי אדמות.

 

 

ארבע דרכים לחיבור לשניים עשר המימדים

 1. מעלית המימדים
  הינה מדיטציה או כלי אנרגטי, שיצר המאסטר לורד סנאנדה (ישוע בן יוסף) ומופיעה בספר המדריך להתעלות מאת טוני סטבס (יצא בעברית בהוצאת מרקם). זו היא דרך מאוד אינטואיטיבית המתאימה לכל אחד ובעיקר למי שיש לו כבר יכולות אינטואיטיביות מפותחות מתקשרים ויכולות תקשור. ייחודה של המעלית מתבטא באנרגיות האוהבות של הלורד סנאנדה, אשר ממלאות את המעלית ומשפיעות על מי שנכנס אליה. לשם כך יש לדמיין דלת של מעלית אשר נפתחת במימד השלישי, להיכנס למעלית, ושם ללחוץ על מספר המימד שאליו מבקשים לעלות. ניתן אף להתבונן במימדים כשעולים במעלית מאחר שהמעלית שקופה מבפנים.

 2. להבת הוורד – ליידי עמנואלה, שהביאה את הבנת 12 המימדים המוצגת במאמר הזה, מלמדת גם על רמות שונות של אהבה הקשורות לכל חלק של ההוויה האנושית. אהבה של רמת האישיות הינה אהבה מותנית; אהבה של רמת הנשמה הינה אהבה ללא תנאים, אהבה של רמת עצמי הרוח הינה אהבה אינסופית; ואהבה של העצמי האלוהי הינה אהבה להכל. על ידי עבודה עם קריאות הזימון ללהבת הוורד ונתינת שירות לא אנוכי לטובת הכלל, ליבו של האדם נרפא מכל הטראומות שחסמו אותו ומתחבר בהדרגתיות לחוויות של האהבה האינסופית והאהבה להכל. כך שהמסלול לפתיחת חווית שתיים עשר המימדים מתרחש באמצעות תהליך פתיחת הלב. זהו תהליך הדרגתי ומאוזן שכולל את כל האספקטים של הוויה האנושית שמרכזה הוא מרכז הלב.
 3. תהליך עיגון, הפעלת וביטוי 50 הצ'אקרות
  – זוהי טכניקת התעלות שהובאה לעולם בסדרת ספריו של דר' ג'ושוע דויד סטון, תלמידם של המאסטרים דג'וואל קואל, קותומי והלורד מלכיצדק, אשר כתב סדרת ספרים מקיפה ביותר על דרך ההתעלות. בשיטה זו מחלקים את 50 הצ'אקרות לקבוצות של 7, מעגנים, מפעילים ולומדים לבטא את האנרגיה של כל 7 צ'אקרות המחברות אותנו בהדרגה למימדים הגבוהים. כלומר עושים תהליך של כוונון השדה האנרגטי דרך הצ'אקרות בכל שלב למימד גבוה יותר.

לשם כך יש להתחיל בפתיחת הצ'אקרות של המימד השלישי, ולאחר מכן של המימד הרביעי, חמישי וכן הלאה עד למימד התשיעי. תהליך זה מעלה את מסת האור בשדה שלנו ואף מאיץ את קצב מעברינו בשבעת החניכות האזוטריות של תהליך ההתעלות בעידן הדלי המהוות את תהליך ההתעלות ברמה הפלנטארית. זהו תהליך מהיר מאוד ובמידה מסוימת טכני, שמאיץ מאוד את קצב הפתיחה למימדים השונים, אך אינו מהווה דרך להתפתחות מאוזנת של ההוויה האנושית, יש להקפיד בנוסף להגברת מסת האור, גם לפתח את האהבה בלב ולרפא את הרגשות הקשים של הילד הפנימי והאמונות השליליות הקיימות בגוף המנטלי, כדי שתהליך ההתעלות יהיה שלם ואינטגרטיבי.

לאחר הרמה הפלנטרית קיימות
רמות נוספות של התעלות: הרמה הסולארית – אשר קשורה למימד העשירי; הרמה הגלקטית – אשר קשורה למימד האחד עשר; והרמה האוניברסאלית – הקשורה למימד השניים עשר.

קיימות גם רמות התעלות מולטי-אוניברסאלית וקוסמית, אשר מחברות אותנו למרחבים גדולים ורחבים יותר מהיקום שלנו.

המאסטרים הידועים לנו המצויים ברמות אלו של התעלות הינם הליידי עמנואלה שהתגשמה בעולמינו כעת, המאסטר אורלט (שיצר את אטלנטיס) והלורד מלכיצדק שלושתם מייצגים את הרמה ברמה הקוסמית של ההתעלות. זוהי ברכה גדולה להיות יכולים ללמוד מהוויות מפותחות אלו.

4)     חיבור ועבודה עם שבע הקרניים הקוסמיותרצוי לחבר בין הקרניים לצ'אקרות ולכל השדה האנרגטי לשם ההתעלות. ברמת הנשמה רצוי לעבוד עם המאסטרים בערי האור. ברמת עצמי הרוח עם רבי המלאכים של הקרניים וברמת העצמי האלוהי עם חברי מסדר האלוהים המנתבים את הקרניים הקוסמיות אל עולמנו.

אני עובד עם ארבעת הדרכים בתהליך ההתעלות שלי ומלמד אותן כחלק מהשירות שלנו לעולם ולאנושות.

באהבה אינסופית ועוטפת כל,

והודיה לבורא האחד והמאסטרים הנעלים

עמיחי ים.