מהו כוהן / כוהנת ?

מהו כוהן/נת? מיהו כהן/נת? הגדרת הבורא: 

כוהן הוא מי שמלאכתו קודש. מי שמקדיש את עצמו, את גופו, נפשו וחייו לשירות האנושות ע"י גילום בחומר תדר מסוים של האור האלוהי.

מה זה להיות כוהן (chohan) של אחת הקרניים/הלהבות המקודשות?

נשמות שעברו תהליך של אילומינציה (Illumination) ע"י הבורא, שבחר בהם להעביר דרכם את אורו לעולם (או למרחבים כמו מערכת השמש, הגלקסיה, היקום וכו').

הארה = תהליך הדרגתי שיש בו התפתחות של שלב שלב וקשור למאמצים שהחניך עשה במטרה להתחבר אל אור הבורא ולשוב הביתה.

אנו מדברים על שני תהליכים מקבילים שקורים אצל חניך תהליך ההתקדשות. תהליך ההתעלות שבו האישיות עולה צעד צעד במעלה המדרגות הרוחניות של המקדש או הר האלוהים. ושהעצמי האלוהי או הבורא מתקרב ויורד מטה אל תוך החומר עד לאיחוד המקודש בין הקטבים. העצמי האלוהי והאישיות, הגברי והנשי, הזקן החכם (המסמל את העצמי העתידי) והילד הפנימי (המייצג את העבר)

פירמידת המדרגות של שבט המאיה ( שהם אחת המושבות של התרבות האטלנטית ) עם המרכבה בראשה. מסמלת את המהות של דרך החניכה ותהליך ההארה והאילומינציה.

האנק מסמל חתונה שמיימית זו של הצלב של הזמן והמרחב המתאחד עם המעגל שמסמל את האינסוף. זהו סמל שקשור לאייזיס, שמבית ספרה יצאו ישוע ומריה מגדלנה, שהכינו אותו לחניכה הרביעית של דרך ההתעלות שנקראת הצליבה ולחניכה החמישית והשישית שנקראות התחייה וההתעלות. ישוע היה אווטאר שהפעיל עבור האנושות את המודעות של רמת הנשמה, וצליבתו, תחייתו והתעלותו סמלו את הצליבה של הנשמה האנושית לצלב של הזמן והמרחב ואת פוטנציאל תחייתה והתעלותה.

מה הכהן/ הכוהנת עושים? מהו השירות שלהם לעולם? מערכת שמש? גלקסיה? יקום ?

לגלם את האור האלוהי עלי אדמות. הם משמשים בהווייתם כלי להגשמת מלכות שמיים עלי אדמות. הכוהן / כוהנת משרתים בעזרת גילום המקדש בהווייתם ובגופם וגם במקדש חיצוני במטרה לעזור לבני האדם שעדיין נתונים לחוויית הזדהותם עם המימד הפיזי, האישיות והחושים לחוות את האור האלוהי. הכלים שהכוהנים עושים בהם שימוש הם רבים כגון תנועה, מילות עוצמה, מוזיקה, סיפור, תיאטרון, תרגילי נשימה, מדיטציה, ריפוי וכו'.

בהתאם לרמת ההתקדשות שלהם ומיומנותם בלהעביר את האור האלוהי כך תחום עבודתם. למשל לתרבות אחת בארץ מסוימת, לכל העולם, למערכת השמש וכו'. לדוגמה עבור הנוצרים אנרגיית האם האוהבת מגולמת באם מריה. האם מריה הייתה של התגלמות של רבת המלאכים של הלהבה הירוקה, בת זוגו של רב המלאכים רפאל. שרמה זו היא ישות אוניברסאלית. וגם ייצגה התגלמות של האלה אייזיס שהיא מאסטרית המשרתת ברמת ההתעלות הגלקטית וקשורה לאנרגיה של כוכב סיריוס שהוא המרכז של ההיררכיה הרוחנית של הגלקסיה הזו – שביל החלב.

מהי דרך ההכשרה שלהם?

דרך ההכשרה של כוהנים במסדר מלכיצדק שמתוכו נוצרו כל הדתות בעולם ואליו קשורות של ערי האור בעולם והיקום הזה, תחת הנהגתו של הלוגוס האוניברסאלי – לורד מלכיצדק קשורה לשבע החניכות של דרך ההתעלות ברמה הפלנטארית


ולחניכות 8 עד שתיים עשרה הקשורות לרמות ההתעלות הסולארית, הגלקטית והאוניברסאלית. יש עוד רמות שקשורות לרמת ההתעלות המולטי-אוניברסאלית והקוסמית אותן ניתן כרגע למיטב הבנתי ומה שאני מקבל לחוות רק בגוף אור ולא בגוף פיזי על פני כדור הארץ.

בעבר כל חניכה נמשכה חיים שלמים. כיום ניתן לחוות את כל 12 החניכות בתקופת חיים אחת. תהליך החניכה מכשיר את האדם לגלם באופן אינטגרטיבי את האור האלוהי בהווייתו. מטרת תהליך ההתעלות והחניכה של מסדר מלכיצדק היא החתונה השמיימית או האיחוד המקודש שמתואר כאן למעלה.

בכדור הארץ מי שנותן את החניכות הם לורד מאטרייה הקרייסט הפלנטארי ולורד בודהה, שכרגע משמש כלוגוס הפלנטארי. בעבר היה זה סנאט קומרה ששימש בתפקיד זה ועדיין משמש כיועץ ללורד בודהה. בני אדם פיזיים אינם יכולים להעביר חניכה למסדר מלכיצדק, אך מורים של המסדר יכולים להראות את הדרך.

"מורים נותנים מפתחות שפותחים דלתות, אבל על החניך לצעוד דרכם בעצמו לעבר העולם שמעבר לדלת."

חניכה היא רק התחלה של שלב התפתחות. הכשרה למלא תפקיד מסוים. בדרך כלל השירות של המאסטר הוא בשלב הקודם לרמת החניכה שלו. כלומר שהמאסטרים של הקרניים ברמה הפלאנטרית התחילו לשמש בכוהנים של הקרניים כאשר היו ברמת ההתעלות הסולארית.

מהו הכוהן הגדול? מהו תפקידו?

הכוהן הגדול של מסדר מלכיצדק נקרא מהא-צ'והן (Maha chohan) והוא מגלם את האור של כל הקרניים. כרגע מגלם את התפקיד הזה בכדור הארץ המאסטר סיינט ג'רמיין. בעבר זה היה לורד לנטו. המהא-צ'והן הוא גם הנציג של רוח הקודש או האם האלוהית עלי אדמות.

מהם היחסים בין כוהני הקרניים (צ'והן) ללוגוס ?

הם עובדים כצוות, כאשר הלוגוס מעביר את האור האלוהי בעוצמה הנכונה עבור אותו אזור בבריאה שעליו הוא אחראי והכוהנים עוזרים לו להרחיב את התדרים האלו ולשלוח אותם לכל אותם נשמות הניזונות מתדר האור הזה בארבעת ממלכות הטבע התחתונות – בני אדם, חיות, צמחים ומינרלים.

מה היחסים בין הכוהן למלאכים והאלוהים של אותה קרן ?

מסדר האלוהים הן נשמות גבוהות שקיבלו את יכולת הבריאה של חומר מהבורא האחד. המקדשים שלהם נמצאים במימד העשירי ומשם האור זורם מטה אל רבי המלאכים שמקיימים מקדשים במימד השביעי ומשם האור זורם למאסטרים שמקיימים מקדשים במימד החמישי. כך שלמעשה המאסטרים – הכוהנים של הקרניים מקבלים הזנה והשראה גם מהלוגוס וגם מהמלאכים והאלוהים והבורא האחד.

דוגמה טובה לקשר הרב מימדי של ישויות בהיררכיה הרוחנית היא הישות שנקראת סנאט קומרה ששימש שלוגוס פלנטארי, ששמו של העצמי העליון שלו שמשרת ברמה הסולארית הוא ויוואמוס והשם של העצמי העליון שלו שמשרת ברמה הגלקטית הוא לנדוס. כך גם אנחנו בני האדם שחיים בגופים במימד הפיזי, יש לנו אספקטים מקבילים במימדי הנשמה – שיכול להיות שאנו מגלמים בהווייתנו אחד מהמאסטרים הנעלים, ובמימדי הרוח את אחד מרבי המלאכים ובמימדי האלוהות את אחד ממסדר האלוהים. זוהי תודעת הנפרדות שהאנושות שאתה בה שנים רבות שהפכו את ההיבטים הגבוהים של הווייתנו הרב מימדית לאלים, לסמכות חיצונית אלינו. למעשה כולנו אחד.

מהם המסדרים של מיכאל, צדקיאל וכו'?

לכל אחת מהקרניים הקוסמיות יש מסדרים רוחניים שמרכיבים את האלוהים, רבי המלאכים, המלאכים, המאסטרים והחניכים האנושיים שלהם המגולמים בחומר.

לדוגמה המסדר של מיכאל כולל את האלוהים הרקולס ואמזוניה, את רבי המלאכים מיכאל ופייט' (אמונה) או כל המלאכים של הלהבה הכחולה שמשרתים תחת הנהגתם של מיכאל ופייט', את המאסטר אל מוריה, שבין השאר התגלם כאברהם אבינו, המלך ארתור ואל מוריה קאן שהיה המורה של הלנה בלאבצקי מייסד התנועה התיאוסופית, שהביאה את ידע הקרניים הקוסמיות לאנושות.

מסדר צדקיאל מורכב מהאלוהים ארקטורוס וויקטוריה, רבי המלאכים צדקיאל ואמטיסט, סיינט ג'רמיין, ליידי פורטיה, ליידי קואן יין ולאחרונה הצטרפה ליידי נאדה. למאסטרים האלו היו התגלמויות רבות בזמנים שונים כגון מרלין הקוסם, שגם הוא מנהיג מסדר של מכשפים ואלכימאים. ליידי נאדה היא מנהיגה גם של מסדר הוורד ביחד עם אייזיס ואם הוורד (השם התקופת אטלנטיס של המאסטרית המגולמת בימינו כליידי עמנואלה).

בכתביה של ג'רלדין אינוסנטה רב המלאכים צדקיאל מתאר את ישוע בן יוסף (שאביו יוסף היה התגלמות של המאסטר סיינט ג'רמיין) כמאסטר של מסדר צדקיאל שידע להתמיר חומר ברמה שיכל לרפא כל מחלה ואף לשנות את איכות האנרגיה של אדם כך שגם אדם מת לכאורה יקום לתחייה.

מהו תהליך ההחצנה של ההיררכיה?

תהליך ההחצנה של ההיררכיה מופיע בספר של אליס ביילי שתקשרה את המאסטר שהיה אז מגולם בגוף פיזי בטיבט ושמו הוא דג'וואל קוהל ( בקיצור מאסטר D.K. ). בחמישים השנים האחרונות יותר ויותר מאסטרים, מלאכים וחברי מסדר האלוהים בחרו להתגלם שוב בחומר בעולמינו, בכדי לעזור לנו בתהליך ההתעלות, בכדי להחזיר את תהליך החניכה של מסדר מלכיצדק ולייסד מחדש את בתי הספר למיסתורין שהיו קיימים בתקופות מוקדמות כמו למוריה, אטלנטיס ומצריים העתיקה. המורה אמורה קואן יין כתבה במאמר שלה שחזרתו של הקרייסט תקרא כשלפחות 144,00 בני אדם יגלמו את תודעת המשיח (תודעת האחדות ) בכל רגע. ברגע שזה יקרה יהיה גל אנרגטי שישטוף את התודעה הקולקטיבית של כל האנושות ויאפשר לגן העדן להתגשם עלי אדמות כמציאות גלובלית.

הארת המחבר לסיכום
המאמר הזה נכתב מתוך תהליך של בריאה משותפת והוא מייצג שיתוף פעולה בין התודעה שלי,עמיחי ים ובין הבורא והמאסטרים. בזמן האחרון מדייקים את חזוני בקשר למקדשים לקרניים, שאני בונה ממתכות וקריסטלים ואני רואה בעיני רוחי, שבנוסף לכך שלאנשים יהיו מקדשים בביתם בכדי לעזור להם להגן את אנרגיות המימדים הגבוהים אל תוך חיי היומיום, הייעוד היותר גבוה של הפרויקט הזה הוא ליצור מחדש את אותם מסדרים של הקרניים כאן על פני האדמה. ושכל מקדש יכשיר כוהנים לשמש ככלים לייצוג האור האלוהי בתרבות העולם החדש, שנוצר בכל רגע על ידנו. לפרטים נוספים לגבי תהליך ההכשרה והחניכה למסדר מלכיצדק הנכם מוזמנים לקרוא על קורסי דרך ההתעלות שאני מלמד.
באהבה ושירות
עמיחי ים.