ששת הערכים המובילים שלי

                 ששת הערכים – האידיאלים המובילים שלי

avatar_2314

1) מנהיגות עם חזון -
מנהיגות עם חזון זה חיבור של שני תפקידים: איש חזון ומנהיג. איש חזון רואה את המטרה, החזון, התמונה הגדולה. מנהיג רואה ויודע את הדרך ופועל בכאן ועכשיו כדי לעשות צעדים קונקרטיים לעבר המטרה. הוא מתמודד עם קשיים, באהבה, תבונה ועוצמה.

בשמאניזם חיבור שתי התכונות האלו נקרא רוח העיט. העיט יכול לעוף גבוה ולראות בו זמנית את התמונה הרחבה ואת התמונה הקטנה. ומסוגל לצלול על טרפו מגבהים עצומים. אצבעות טרפיו הן ארבע במספר שזה מסמל חיבור לקרקע. רוח העיט היא השליח של האלים, כמו המלאך מטטרון שהולך וחוזר מכס הכבוד ומנחה את הנשמה אל הבורא.

זו דרכי וחזוני. חזון של עולם המתנהל ע"פ תודעת האחדות.

2) הוראת הדרך-

הדרך שאני הולך בא ואותה אני מלמד היא הדרך של הצד הנשי של האלוהות. דרך הלב, האלכימיה הפנימית, ההתעלות, המיניות המקודשת, הריפוי ההוליסטי, ריפוי האדמה, הבריאה המשותפת והמאגיה הלבנה. שכל אלו חלקים של אותה הדרך.

זוהי דרך שהיא גם אוניברסאלי ונמצאת בליבן של כל הדתות והמסורות הרוחניות וגם מאוד אישית, דרך הלב.

ברצוני להביא את הדרך להיות משהו יותר נפוץ ברמת החינוך, העם והממשל. הערכים של הדרך מצאו ביטוי בקבלה ובדרך האיסיים, לכן יש לה מקורות גם בעם שלנו.

ישרו את הדרך לפני אדוני…עם ישר-אל.

3) ריפוי אינטגרטיבי

רפואה אינטגרטיבית לוקחת את הטוב מהדרכים הקונבנציונאליות וההוליסטיות ומשלבת ביניהם ברמה של יד ימין ויד שמאל. לשתי הדרכים את היתרונות והחסרונות שלהם וביחד הן משלימות אחת את השנייה.

בעבודת הריפוי שאני עושה בהוסטלים ודיירים בדירות עצמאיות, אני משלב את דרך השיקום של העובדים הסוציאליים שאיתם אני עובד, בתפקידי כמדריך שיקום, עם הכלי של הריפוי ההוליסטי שפיתחתי כחלק משיטת הריפוי "החיים כנשמה".

4) חינוך וחניכה-

         
המהות האמיתית של חינוך היא חניכה. חניכה חייבת להיות רלבנטית לחיים והיא עוסקת בפיתוח האדם השלם. מטרת העל של החינוך היא הבגרות, ליווי תהליך התפתחותם של ילדים לאנשים בוגרים, בעלי יכולת להצליח בחיים ולהיות שותפים תורמים לכלל הקהילה שלהם ולכלל אוכלוסיית הארץ והעולם. התהליך החינוכי נותן  לילדים כלים לפיתוח יכולותיהם, להכיר את עצמם מצד אחד ולהכיר את העולם, שבו הם חיים מצד שני. למצוא את מקומם בעולם, לענות על כל צרכיהם כבני אדם ולהיות בני אדם משפיעים ותורמים למשפחתם, לקהילה, למדינה ולעולם.

על מנת לחנוך את הילד להיות אדם שלם יש לתת מענה לארבעת התחומים:  בהשראת החניכה שנעשתה בשבטים מתרבויות האדמה נביא עבודה עם ארבעת האלמנטים של האדם ולמעשה נחזק את כל ההיבטים השונים של האדם, כפי שתיאר אותם הפסיכולוג קארל יונג: התחושתיים, הרגשיים, המנטאליים והאינטואיטיביים.


5) אומנות מרפאה


אומנות היא אודות ביטוי האנרגיה של הלב, היופי, האהבה והריפוי הנובעים מלב פתוח, שדרכו זורמת אנרגית הבריאה. אני יוצר מקדשים, ספרים, סרטים ומוזיקה המחוברים למהות זו. יצירתי היא גם תהליך מרפא עבור היוצר וגם יוצרת חוויית ריפוי אצל הקהל.

בריאה משותפת היא תהליך היצירה, עם עולמות הרוח ועם שותפים אנושיים לבריאה – יצירה.


6) שלום –


דרך הלב האוניברסאלית מכילה וחובקת כל באהבה והחכמה האלוהית. שלום שלם הוא חלק חשוב ממהותה. שלום כאיכות אנרגטית. שלום פנימי הנובע מאנרגיית השלום השלם שבשדה המאוחד. ממנו מסדר מלכיצדק יצר את כל הדרכים הרוחניות והדתות שנובעות מאמת אחת.

"ישנו חוט מוזהב שמחבר את כל הדרכים הרוחניות, המדעים והאומנויות, כי אין דת יותר גבוהה מהאמת." העיקרון הבסיסי של התיאוסופיה.

"הו פלא , גן בין הלהבות. ליבי התרחב ויכול להכיל כל צורה. את אבן הכעבה, את ספר התורה, את הצלב ואת מקדש האלה הפגאני. לאן ששיירת גמלי האהבה תלך, זוהי דתי ואמונתי." איבן אל ערבי – חכם סופי

לימודי דת השוואתית, דרכי תפילה, מוזיקה מקודשת, ריקוד מקודשת, ושיטות ריפוי מסורתיות היא דרכי.

דרך השלום בעל 7 החלקים של האיסיים. הו מלאך השלום, תן לי לשכון בשלום, בבואי, בהולכי, ביוצאי, בחוזרי, בוקר, צהריים וערב. כל יום כל היום…